• 228
  • 1360 مرتبه
پوسته پارامتریک و پاسخگو به آفتاب

پوسته پارامتریک و پاسخگو به آفتاب

03/01/1399

شبیه سازی پوسته پاسخگو به آفتاب به کمک رویت و داینامو

در سال های اخیر طراحی جداره های نما به صورت هوشمند بسیار رایج بوده که هدف اصلی آن برقراری سیستم مناسب نور و گرما بین فضای داخل و بیرون می باشد ، در کشورهایی که دارای آب و هوای بسیار گرم و زاویه تابش مستقیم خورشید می باشند مانند امارات و کشورهای همسایه آن ، قطعا تابش مستقیم نور خورشید در آن اقلیم و همچنین زاویه تابش باعث ایجاد گرمای بسیار زیاد در بنا و بالا رفتن بی حساب مصرف انرژی جهت خنک کردن فضا می شود و از سوی دیگر علاقه طراحان معماری و برج سازها به استفاده از نماهای تمام شیشه این امر را چندین برابر بدتر کرده است .

از همین سو طراحان به فکر ساخت پوسته های پاسخ گو هستند تا همانند یک پرده و یا کرکره عمل کرده و درشرایط مختلف محیطی بتوان آنها را باز یا بسته نمود که دارای فرم های متفاوتی هستند اما عملکرد تمام آنها یکی می باشد .

حال اینکه این عملکرد به صورت دستی توسط کاربر باشد و یا اتومات تفاوت بین آنها می باشد . در مدل های اتومات پوسته ها با توجه به جهت خورشید تغییر زاویه داده تا مانع ورود مستقیم افتاب شده اما از سوی دیگر نور طبیعی از محیط داخل دریغ نشود.

در این آموزش یکی از این مثال ها را طراحی کرده و یکی از مهمترین روش های طراحان برای بررسی عملکرد پوسته طراحی شده را با یکدیگر بررسی کرده ایم و توضیح می دهیم که به چه صورت به کمک رویت و داینامو می توان این شرایط را شبیه سازی کرده و دقیق تر عملکرد نهایی پوسته ها را بررسی نماییم.

اگر علاقه مند به آموزش پارامتریک هستید پیشنهاد ما به شما : آجر چینی پارامتریک یا داینامو

آنچه در Revit Architecture خواهید آموخت _ کلیک کنید

آنچه در Dynamo خواهید آموخت _ کلیک کنید

 


  هم اکنون آموزش مدلسازی پوسته پاسخگو به آفتاب به کمک رویت و داینامو را مشاهده کنید.  

 

 

اطلاعات تماس

تلفن :36051223-051

شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 الی 20 ( در صورت عدم پاسخگویی با همراه تماس حاصل فرمایید)

همراه : 6436-309-0915

پست الکترونیک : Planner_matlabi@yahoo.com

آدرس : مشهد ، بلوار سید رضی تقاطع فرهنگ - ساختمان 243

 

دریافت رمز پک های آموزشی ( ویژه خریداران)