معرفی پکیج های داینامو

امروزه یکی از الزامات هر رویت کاری در دنیا استفاده از ابزار قوی و بی نظیر داینامو می باشد ، داینامو می تواند ساعت ها کار تکراری را در کمترین زمان ممکن برای کاربر انجام داده و یا گاها کارهایی که به شکل عادی در رویت از آن عاجز هستیم را به راحتی انجام دهد ، داینامو در تمام شاخه های رویت معماری ، رویت سازه و رویت تاسیسات به ما کمک های فوق العاده ای را می کند.

در داینامو ما با قرار دادن گره های مختلف که هریک دارای کاربرد های مختلفی هستند و اتصال آنها به یکدگیر می تواینم مرحله به مرحله به هدف خود نزدیکتر شویم اما داینامو این قابلیت را دارد تا شما برنامه ای که ایجاد کرده اید را با تمام کاربران داینامو در جهان به اشتراک بگذارید بنابراین شما همواره کتابخانه کاملی از گره ها و برنامه های نوشته شده آماده را در دست راس دارید که می توانید به سادگی از قسمت Package درنوار ابزار داینامو به آنها دسترسی داشته باشد.

حال در این میان و با بهره مند از زبان برنامه نویسی پایتون در داینامو ، شرکت های معتبری پکیج های خود را رسما برنامه نویسی و منتشر می کنند که از آنچه کاربران روزانه رویت منتشر می کنند دقیق تر و معتبرتر می باشد و در آن گره هایی را می بینیم که بسیار جالب و قوی هستند، شما برای رسیدن به گره ای که دارای قابلیت خاص مد نظر شما باشد می توانید با کلمات مرتبط با هدف خود در بخش Package به جست و جو بپردازید.

در این مطلب تعدادی از معروفترین و پرکاربردترین این گره ها را معرفی خواهیم کرد.

 

1-http://archi-lab.net/wp-content/uploads/2016/02/wordpress-logo.jpgARCHI-LAB

در این پیکیج بیش از 50 گره وجود دارد که به کمک آنها می توان ارتباط بیشتری بین رویت و داینامو ایجاد کرد و ابزارهایی از آنالیز های پیشرفته تا Framwork ها را در برمی گیرد. برخی از گره های موجود در این پکیج :

-برداشت ID عناصر رویت

-دسته بندی عناصر هر Room

-دسته بندی عناصر هر Space

-مدیریت Workset

-مدیریت Phase

-اضافه کردن Revisions به Sheet

-ساخت Share Parameter

-مدیریت روش های Print در پروژه

-مدیریت کامل جداول متره و برآورد در رویت

-ایجاد Filter های مختلف برای مدیریت دید و ابزارهای مشابه در بخش VG

 

2-BIMORPH NODES

یکی از بهترین پکیج های داینامو می باشد و مهمترین کاربردهای آن یکی در پیدا کردن تداخلات عناصر هندسی در پروژه (Clash) می باشد و کاربرد حیاتی دیگر خواندن نقشه های اتوکد و خطوط آن بر اساس دسته بندی های مختلف می باشد که آن را بسیار ویژه تر کرده است برخی از گره های موجود در این پکیج:

- خواندن خطوط اتوکد براساس نام لایه ها

-دریافت جزییات خطوط نقشه های اتوکد

-لسیت نام لایه های نقشه اتوکد

-خواندن نقطه ها در نقشه اتودک

- خواندن ویژگی های متن های نقشه اتوکد مانند لایه ، رنگ ، فونت ، سایز ، بولد یا ایتالیک بودن متن و ... که می توان سپس این ویژگی ها را به متن در رویت منتقل کرد تا از تنظیم کردن مجدد متون در رویت جلوگیری کنیم

-پیدا کردن تداخلات عناصر در رویت

داینامو در رویت

3-CLOCKWORK FOR DYNAMO

مجموعه ای از گره های سفارسی برای محیط برنامه نویسی بصری داینامو است . این پکیج شامل گره های مختلف برای محاسبات ریاضی ، تبدیل واحد و در کل عملیات هندسی مرتبط با نقطه ، خط ، صفحه و سطوح می باشد و بیش از 100 گره کاربردی دیگر، برخی از گره های پرکاربرد این پکیج :

-ایجاد گره رنگ های اصلی

-وارد کردن اطلاعات سخت افزاری سیستم مورد استفاده مانند cpu و تعداد هسته های اصلی و فرعی آن ، نمایش رم در حال فعالیت و حجم کل آن ، اسم سیستم و ...

-ایجاد نقطه ، خط و صفحه با بیش از 10 روش مختلف

-انواع فرمول های و محاسبات ریاضی ، از زایه تا طول و مساحت و حجم

-تبدیل واحدهای مختلف

-ایجاد گراف های هوشمند

-مدیریت پارامترهای موجود ر فمیلی های پروژه

-گره های مدیریت برای بیش از نصفی از ابزارهای رویت مانند کف ، سقف ، پنل ، گرید ، لول و ....

پیکج داینامو

 

مطلب ادامه دارد ....