ایجاد پنل اسلیمی در رویت

برای ترسیم نقوش اسلیمی در نرم افزار رویت راه حل های بسیاری وجود دارد. در این آموزش به روشی از ترسیم نقوش اسلیمی پرداخته ایم که بتوان پنل هایی ایجاد کرد که دارای اندازه های پارامتریک بوده و مطابق با نیاز فضایی و تعداد تکرار مدنظر به صورت اتوماتیک تغییر ابعاد پیدا کرده و نیاز به تغییر به صورت دستی نداشته باشد.

ابتدا الگوی اسلیمی طرح موردنظر را با واحد صحیح و حداقل اندازه دلخواه ذخیره کرده و فایل اتوکد ذخیره شده را در محیط فمیلی Metric Generic Model در دید نما Import می کنیم. در این محیط پترن اسلیمی را به صورت سه بعدی مدلسازی کرده ، ابعاد و اندازه پنل را طبق نیازهای خود پارامتر نموده ، Visibility / Graphics را جهت نمایش دیتیل حالت های مختلف نمایش حجم تنظیم کرده و متریال دلخواه را نسبت می دهیم

رفع مشکل اسکیل فمیلی در رویت

یکی از دغدغه های ترسیمات در رویت اسکیل نشدن فمیلی های ساخته شده می باشد که در این بخش به آموزش یک تکنیک پرکاربرد پرداخته شده که تحت عنوان یک مثال راه حل رفع این مشکل توضیح داده شده است.

جهت اسکیل فمیلی مدلسازی کرده در مرحله اول را وارد محیط Planting نموده و ... ( آموزش کامل در فیلم)

در این آموزش به نحوه تکرار پنل به تعداد دلخواه و یا پارامتریک در یک مسیر خطی و همچنین تنظیم خودکار ابعاد پنل به طور خودکار منطبق با فضا پرداخته شده است. جهت یادگیری نکات کاربردی این آموزش دو بخشی مدلسازی اسلیمی پارامتریک در رویت را که در زیر قرار گرفته است را مشاهده نمایید.

اگر علاقه مند به آموزش پارامتریک هستید پیشنهاد ما به شما : آجر چینی پارامتریک یا داینامو

آنچه در Revit Architecture خواهید آموخت _ کلیک کنید

 


 هم اکنون آموزش مدلسازی اسلیمی پارامتریک در رویت را مشاهده کنید.