سقف متال دک در رویت معماری طبق نقشه شاپ سازه

یکی از انواع سقف هایی که امروزه مورد استقبال مالکین و مهندسین قرار گرفته است سقف عرشه فولادی یا متال دک می باشد که به ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای شکل آجدار اجرا می گردد

در این بخش از آموزش رویت معماری به یکی از روش های ترسیم متال دک و جزییات آن طبق نقشه شاپ سازه پرداخته ایم و مرحله به مرحله جزییات آن را ترسیم نموده ایم.

در ابتدا با توجه به نقشه شاپ سازه فایل اتوکد را بررسی نموده و یک بخش تکرارشونده از جزییات متال دک را به صورت فایل جداگانه اتوکد ذخیره نموده و در محیط Metric Profile که یکی از محیط های فمیلی پرکاربرد نرم افزار رویت می باشد به صورت دو بعدی ترسیم نموده و جهت کنترل ابعاد و اندازه مقطع جزییات متال دک و پارامتریک نمودن آن مقطع دوبعدی ترسیم شده در محیط Metric Profile را رفرنس گذاری می نماییم.

ادامه ...


این آموزش جلسه 45 بخش سازه از پک آموزش بیم با موضوع بیمارستان 200 تخت خوابی می باشد که به صورت پارت جداگانه قرار داده شده است.در مجموعه PROJECT BIM ما تمام مفاهیم تئوری را توضیح داده و سپس در یک پروژه بیمارستان 200 تخت خوابی با متراژ 21000 متر مربع بنا و 50000 مترمربع سایت و محوطه که شاید دشوارترین کاربری در مدلسازی باشد ، BIM را پیاده سازی کرده ایم...

تفاوت BIM PROJECT با دیگر مجموعه های مشابه؟ ( کلیک کنید)

آیا آموزش BIM PROJECT فقط به منظور مدلسازی پروژه در Revit می باشد؟ (کلیک کنید)

 توضیحات مهندس شهریار مطلبی درباره جزییات مطالب تدریس شده پک آموزش بیم 

 کلیک کنید 

ادامه مطلب ترسیم متال دک در رویت :

سپس با توجه به اندازه های درج شده در نقشه شاپ سازه و ضخامت های موجود ترسیم متال دک را در رویت تکمیل نموده و در تمامی طبقات به صورت یکپارچه کف را ترسیم کرده و پس از تداخل گیری با بخش معماری در فضاهایی چون پله ، آسانسور ، وید و ... بازشوهای مورد نیاز پروژه را ایجاد می کنیم.

 

اکنون آموزش حرفه ای ترسیم متال دک طبق نقشه شاپ سازه ر در زیر مشاهده نمایید.