تکنیک مدلسازی کنج منحنی


حتما برای شماهم پیش آمده است که هنگام مدلسازی برخی فضاها در نرم افزار رویت نیاز داشتید تا کمی فکر کنید و راه حل راحت تر و سریع تری جهت مدلسازی صحیح و اصولی پیدا کنید. در این آموزش به یک مثال پرداخته ایم و در آن یک تکنیک ترسیمی مدلسازی کنج منحنی دیوار در رویت را آموزش داده ایم.

یک استخر را در نظر بگیرید مشاهده خواهید کرد در گوشه های استخر و محل اتصال دیوار با دیوار و یا دیوار با زمین کنج ها بصورت منحنی اجرا شده است که این نحوه اجرا به دلیل سهولت در نظافت و جلوگیری از تجمع باکتری و ... می باشد. در هنگام مدلسازی یک فضا در رویت یکی از مواردی که برای کاربر دارای اهمیت می باشد خروجی متره و براورد متریال ها تا حد قابل قبولی نزدیک به واقعیت است که این متره و براورد دقیق مستلزم مدلسازی آن فضا تا حد بالایی شبیه به حالت اجرایی می باشد. قطعا در این آموزش فقط به یکی از تکنیک های پرکاربرد و راحت این موضوع در رویت پرداخته ایم و این تکنیک تنها راه حل نمی باشد و کاربر با توجه به سطح خود یک روش را برای ترسیمات خود در لحظه انتخاب می کند.

 

BIM و Revit


BIMتکنولوژی بسیار گسترده ای در صنعت ساختمان سازی می باشد و به یکی از مباحث مهم و به روز در تمام دنیا تبدیل شده است. Revit به عنوان یک نرم افزار در بخش های مختلف معماری ، سازه و تاسیسات نقش مهمی در این تکنولوژی ایفا می کند. همه کاربران این حوزه سعی میکنند همیشه خود را به روز نگه داشته و همگام با این تکنولوژی پیش روند و امروزه کاربران حرفه ای در تلاش اند تا با تسلط به داینامو و پکیج ها و کدنویسی های آن و استفاده به موقع از آن در هنگام کار با رویت از اتلاف زمان جلوگیری کرده و مباحث وقت گیر و تکراری یک پروژه را به داینامو سپرده و به جای آن به دیتیل ها و اطلاعات کاربردی و مهم یک پروژه بپردازند .

 

بیم چیست ؟ _ کلیک کنید

ایجاد Join در عناصر رویت با Dynamo در چند ثانیه _ کلیک کنید

برای اینکه بدانید بیم چگونه به صرفه جویی در وقت و هزینه کمک می کند کلیک نمایید.

ورکشاپ مدلسازی نمای کلاسیک و شاسی کشی در رویت 2021

 

 

هم اکنون آموزش مدلسازی کنج منحنی دیوار در رویت را مشاهده کنید.