Revit یا اتوکد ، کدام یک برای شما مناسب است؟


اگر از خود می پرسید که آیا باید در پروژه های خود از Revit یا اتوکد استفاده کنید ، سوال اصلی دیگری وجود دارد که باید از خود بپرسید: من برای رسیدن به چه چیزی تلاش می کنم؟

اگرچه هر دو بسته نرم افزاری Autodesk شباهت هایی با یکدیگر دارند ، اما عملکرد آنها کاملاً متفاوت است. درک نتیجه و نتایج مورد نظر خود قطعاً به شما کمک می کند تا تصمیم بهتری بگیرید. در حالی که Revit و AutoCAD می توانند نقشه های دو بعدی ، مدل های سه بعدی و رندر تولید کنند ، اما نحوه کار آنها می تواند تفاوت قابل توجهی داشته باشد.

تاریخچه


اتوکد از سال 1982 در بازار حضور داشته است. این نرم افزار برای چندین دهه نرم افزار اصلی شرکت های معماری ، مهندسی و پیش نویس بوده است. یکی از رمزهای موفقیت اتوکد ، کاربردهای متنوع آن است که کاربران را قادر می سازد تا کارهای بسیار متنوعی را انجام دهند. از ایجاد نقاشی های ساختاری گرفته تا مدل سازی سه بعدی و تجسم ، تقریباً همه چیز در اتوکد امکان پذیر است. اما به نظر می رسد در دوره BIM قوانین تغییر می کنند.

فشار قابل توجهی از طرف مشاوره های طراحی و پیمانکاران برای اتخاذ Revit ، نیاز روزافزون برای ارائه BIM در پروژه ها که محرک اصلی است ، وجود داشته است. آیا این بدان معنی است که شما باید از Revit به جای اتوکد استفاده کنید؟ همانطور که در بالا به آن پرداختیم ، همه چیز به هدف شما از بستگی دارد. Revit در شکل فعلی آن در مقایسه با بلوغ اتوکد هنوز نسبتاً جدید است.

اما تفاوت اصلی بین اتوکد و Revit چیست؟


در حالی که اتوکد شامل یک مجموعه ابزار پیش نویس کامل برای همه رشته های طراحی است ، تمرکز اصلی Revit بر طراحی ساختمان ها می باشد. دلیل اینکه اکنون بسیاری از افراد به Revit روی آورده اند این است که توانایی های آن فراتر از طراحی ساده ساختمان است. در واقع ، بسیاری از افراد به سادگی فکر می کنند Revit در اولین ذکر BIM ، به نظر می رسد این دو با یکدیگر پیوند ناگسستنی دارند. و این همان مدل سازی اطلاعات ساختمان است که دقیقاً همان چیزی است که Revit برای آن طراحی شده است. Revit به جای ایجاد خطوط و بلوک های قطع شده مانند برخی از ترسیمات CAD ، یک مدل سه بعدی واحد و یکپارچه ایجاد می کند که شامل یک پایگاه اطلاعاتی هوشمند و منطقی است. با Revit ، شما فقط عناصر سه بعدی را مدل نمی کنید ، بلکه اطلاعات ساختمان هوشمند را همزمان تولید می کنید.

انطباق با سطح 2 BIM


یکی از مزایای اصلی Revit نسبت به اتوکد ، توانایی ذاتی ارائه پروژه هایی با انطباق با سطح 2 BIM (و فراتر از آن) است. در مدل پروژه Revit شما می توانید تمام اطلاعات پروژه مورد نیاز برای ساخت را توسعه دهید. این شامل نقشه های سنتی ساخت و همچنین اطلاعات مهم دارایی است که اغلب در برنامه اجرای BIM پروژه (BEP) تعریف می شود و این نیاز به تحویل در قالب COBie است. این داده ها می تواند شامل داده هایی مانند مرجع دارایی ، مواد ، مشخصات ، پایان ، رنگ ها و غیره باشد. این داده های دارایی پس از مرحله توسعه اهمیت ویژه ای پیدا می کند ، نه تنها روند خرید برای پیمانکاران را ساده می کند ، بلکه باعث کاهش هزینه های نگهداری و عملیاتی در کل زندگی می شود.

یکی از اصلی ترین الزامات پیروی از سطح BIM 2 داشتن یک مدل هماهنگ و شناسایی شده است که Revit نیز در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. در حالی که هماهنگی در سیستم های سنتی CAD گاهی می تواند یک فرایند دستی و خسته کننده باشد ، Revit ابزارهای داخلی برای انجام تشخیص تداخلات دارد. این امر به ویژه در مورد طراحی طرح MEP ساختمان بسیار مفید است. در روند طراحی شما با موارد تکراری زیادی مواجه هستید که هر لحظه دچار تغییر می شوند Revit می تواند این کار را برای شما آسان کند زیرا منعکس کننده هرگونه تغییر ایجاد شده به طور خودکار در کل مدل پروژه - در مقاطع مختلف ، در نقشه های طبقه شما و غیره است. این گردش کار ساده اما موثر در مقایسه با استفاده از ابزار CAD باعث صرفه جویی در وقت قابل توجهی می شود.

طراحی محاسبه و Revit


دلیل خوب دیگر برای استفاده از Revit در هنگام کار بر روی یک پروژه ساختمانی این است که نیازی به انجام بسیاری از محاسبات جداگانه ، تجزیه و تحلیل سازه یا جزئیات میلگرد ندارید. Revit تمام یا بیشتر کارها را برای شما انجام می دهد! در واقع ، شما می توانید تمام محاسبات و تجزیه و تحلیل ها را در Revit (و پلاگین های مرتبط) نگه دارید ، خطاهای ناشی از داشتن پرونده های جداگانه را به حداقل برسانید. حتی می تواند تجزیه و تحلیل عملکرد ساختمان را برای شما انجام دهد!

اگر همه موارد بالا کافی نبود ، Revit همچنین می تواند رندرها و تجسم های واقعی را تولید کند. باز هم ، Revit می تواند به شما کمک کند تا نه تنها کیفیت خروجی های خود را افزایش دهید ، بلکه در زمان قابل توجهی نیز صرفه جویی می کند. در حالی که اتوکد قابلیت هایی برای رندرهای سه بعدی دارد ، قدرت قابل توجه Revit با قابلیت های داخلی برای انجام بیشتر همه موارد مورد نیاز شما ، یک محصول نهایی چشمگیر را ایجاد می کند!

بنابراین کدام یک را باید انتخاب کنید؟


به طور خلاصه این واقعاً به پایه پروژه شما و نیاز مشتری برای CAD یا BIM بستگی دارد.

منبع : www.globalcad.co.uk