چیدمان متریال در رویت

در این آموزش به صورت استاندارد به تکنیک رفع پِرت شدن مصالح در نرم افزار رویت پرداختیم که از این به بعد متریال ها را حرفه ای تر بسازید.

چگونه در رویت در کف سازی یک فضای فرضی با متریال سرامیک کمترین پرتی را داشته باشیم؟

یکی از آیتم هایی که قطعا در پروژه ها با آن برخورد داشته اید مبحث Finishing و یا چیدمان متریال های پرکاربرد و مهم در پروژه برای کاهش میزان پرتی در اجرا می باشد.

در این آموزش به تنظیمات متریال Tile و بخش گرافیکی آن پرداخته ایم.

5 دلیل استفاده از داینامو در رویت

ساخت فمیلی رویت برای فروش؟

تنظیمات گرافیکی در رویت

در نرم افزار رویت هر متریال دارای تنظیمات گرافیکی چون Surface Pattern و Cut Pattern می باشد که در زیر به توضیحات این دو به طور خلااصه خواهیم پرداخت.

Surface Pattern چیست و تنظیمات آن؟

Surface Pattern در تنظیمات گرافیکی رویت دارای دو بخش Foreground و Background می باشد که برای هر بخش می توان طرح و رنگ تنظیم نمود و همچنین این بخش مربوط به تنظیماتی است که آیتم در حالت سالم (برش نخورده) مشاهده می گردد.

Cut Pattern چیست و تنظیمات آن؟

Cut Pattern در تنظیمات گرافیکی رویت دارای دو بخش Foreground و Background می باشد که برای هر بخش می توان طرح و رنگ تنظیم نمود و همچنین این بخش مربوط به تنظیماتی است که آیتم در حالت برش خورده مشاهده می گردد.

آیا تجربه واقعی کار تیمی با رویت و چالش های آن را دارید؟

تفاوت Model و Drafting

مهم ترین بخش این آموزش بررسی تفاوت های Model و Drafting در هنگام تعریف پترن می باشد که همراه با مثال به توضیح جامع آن در فیلم زیر پرداخته ایم.

در هنگام تعریف Pattern برای یک متریال با دو سبک Model و Drafting روبرو خواهید شد که دارای تفاوت می باشد .

و اما تفاوت Model و Drafting چیست؟

دقیقا بخش مهم برای به صرفه ترین حالت چیدمان به طور مثال سرامیک در یک فضا و داشتن کمترین پرت مصالح مربوط به همین دو بخش Model و Drafting می باشد که در آموزش زیر به طور کامل به این موضوع همراه با مثال های اجرایی و متعدد پرداخته شده است.