• 359
  • 769 مرتبه
مدلسازی فاز 2 نازک کاری در رویت

مدلسازی فاز 2 نازک کاری در رویت

02/02/1400

نازک کاری در رویت و تاثیر آن در متره


چگونه لایه نازک کاری را نرم افزار رویت تنظیم کنیم تا متره صحیحی خروجی بگیریم ؟

با جدا کردن نازک کاری و تنظیم لایه ها نسبت به اولویت اجرایی سقف و کف (سازه یا معماری) میتوان متره براورد صحیح دیواردریافت کنید .اما چگونه؟

در این آموزش یادمیگیرید :

تنظیم صحیح لایه نازک کاری زیر کناف

تنظیم صحیح لایه نازک کاری در کف

دریافت متره صحیح

دیواری که با حداکثر جزئیات معماری مدلسازی کرده ایم به چه صورت از لایه سازه ای جدا کنیم؟ و از همه مهم تر اینکه در هنگام مدلسازی باید چه نکاتی را رعایت کنیم تا در نهایت بتوان متره دقیقی گرفت و به کارفرما تحویل داد؟

اگر با اصول اجرای یک دیوار آشنا باشید می دانید یک از نکات مهم و فاز 2 در پروژه نحوه اجرای نازک کاری می باشد. می دایند که در یک پروژه اجرایی به طور مثال برای نازک کاری دیوار همیشه براساس سقف کاذب و ارتفاع از کف اجرا می گردد.

یک راز فاز 2 در رویت

یک نکته سریع برای ساخت متریال حرفه ای در رویت

اشتباه رایج ترسیمی در رویت


بیشتر افراد در هنگام ترسیم دیوارهای یک فضا در نرم افزار رویت تمامی هسته و نازک کاری و ... در یک دیوار تنظیم نموده و فقط یک دیوار ترسیم میکنند که این شکل مدلسازی در 99 درصد مواقع اشتباه می باشد زیرا در پروؤه های بزرگ با خطای متره بسیار زیادی مواجه خواهید شد.

حال که فهمیدیم باید لایه نازک کاری را جدا ترسیم کنیم چه روش هایی برای این کار وجود دارد و تاثیر آن در متره چیست؟

راه های جداسازی لایه نازک کاری دیوار و یا کف در رویت


1)ترسیم جدا لایه نازک کاری برروی هسته دیوار و یا کف

2)استفاده از ابزار Creat Part

 

1) ترسیم جدا لایه نازک کاری برروی هسته دیوار


در این روش به طور مثال برای ترسیم یک لایه نازک کاری مانند کاشی و یا گچ برروی هسته اصلی دیوار باید هسته دیوار را به صورت مجزا از روی سقف سازه ای ترسیم نموده و سپس لایه نازک کاری را طبق اصول اجرا از روی کف معماری و تا ارتفاع زیر سقف کاذب ترسیم نماییم.

اگر به پروژه های اجرا شده دقت کنید مشاهده خواهید کرد که لایه نازک کاری (کاشی یا گچ) از سقف کاذب بالاتر اجرا نشده است و فقط در آن بخش هسته (هبلکس یا آجر یا ...) مشاهده می گردد که این موضوع از نظر متره دقیق روی کار تاثیرگذار می باشد.

نکته : در هنگام ترسیم لایه نازک کاری به طور مثال در دیواری که بر روی آن درب قرار داده شده است خواهید دید که دیوار روی درب را گرفته و خالی نشده است برای رفع این مشکل باید لایه نازک کاری با هسته دیوار Join شود. (این کار برای دیوارهای با تعداد بالا با داینامو به راحتی در زمان بسیار کوتاه قابل اجراست)

2) استفاده از ابزار Creat Part


در این روش دیوار را به صورت یکپارچه ترسیم نموده و در آخر با انتخاب دیوار نیازمند اصلاح نازک کاری از گزینه Creat Part استفاده می کنیم که باعث جداسازی تمامی لایه ها از هم می گردد و به راحتی می توان ابعاد و اندازه هر لایه را تنظیم نمود.

نکته : با استفاده از هرکدام از روش های ترسیم لایه های جدا و یا روش Creat Part نتیجه نهایی متره برابر خواهد بود و صحیح ترین حالت محاسبه می باشد.

 

هم اکنون فیلم آموزش مدلسازی فاز 2 نازک کاری در رویت و تاثیر آن در متره را مشاهده نمایید.


اطلاعات تماس

تلفن :36051223-051

شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 الی 20 ( در صورت عدم پاسخگویی با همراه تماس حاصل فرمایید)

همراه : 6436-309-0915

پست الکترونیک : Planner_matlabi@yahoo.com

آدرس : مشهد ، بلوار سید رضی تقاطع فرهنگ - ساختمان 243

 

دریافت رمز پک های آموزشی ( ویژه خریداران)