شیت بندی و متره و براورد در وریت

یکی از موارد مهم در پروژه های ساختمانی فاز2 کردن بخش های معماری می باشد.از جمله کارهایی که با رویت می توان به صورت حرفه ای انجام داد ، تیپ بندی ، شیت بندی و متره و براورد دقیق می باشد .در این آموزش به نحوه تیپ بندی درب و پنجره ، ایجاد Legend و چیدمان در شیت و در نهایت متره و براورد آن پرداخته ایم که بسیار مورد توجه کارفرماها می باشد.

یکی از بخش های مهم در نرم افزار رویت در و پنجره و جزئیات آن می باشد که در رویت می توان خروجی صحیحی از موارد مورد استفاده در پروژه را بدست آوریم. حتما تیپ بندی در و پنجره را در اتوکد مشاهده کرده اید. در اکثر پروژه های بزرگ این تیپ بندی به صورت اتوکد به شما داده خواهد شد. در این بخش ما برروی تیپ بندی یک پروژه درمانگاهی آموزش را پیاده سازی نموده ایم و مرحله اول آموزش را با ساخت Legend آغاز کرده ایم .در این مبحث با ریز تفاوت های Draft View و Legend آشنا خواهید شد.

یک نکته سریع برای ساخت متریال حرفه ای در Revit

کته جدید فاز2 دیوار در Revit

 Draft View و Legend در رویت

در Draft View می توان هر عنصری را به صورت دستی و دو بعدی ترسیم نمود.

با استفاده از Legend و در مرحله بعد Component Legend می توان به لیست تمامی فمیلی هایی که وارد پروژه کرده ایم دسترسی پیدا کنیم و بنا به نیاز خود فمیلی هارا از دیدهای مختلف در Legend جایگذاری کرد.(فقط کافیست یکبار فمیلی ساخته شود و در بخش Legend برخلاف Draft View نیاز به ترسیم دستی نیست.)

در Legend می توان جزئیاتی مانند نوشتار متن مرتبط با هرقسمت، اندازه گذاری و ... را به عناصر اضافه نمود. حتما این آموزش را مشاهده نمایید که مرحله به مرحله نحوه استفاده از ابزار Legend در رویت آموزش داده شده است.

در مرحله بعدی به راحتی می توان شیت ساخت و Legend ها را در شیت جایگذاری نمود و همچنین در این آموزش خواهید آموخت که به طور مثال برای پنجره ها از یک پروژه چگونه متره و براورد دقیقی بدست آوریم و موارد مورد نیاز در جدول متره را از پنجره تنظیم کنیم.(اسم ، عرض، ارتفاع ، OKB ، Level و ...)

و همچنین به نحوه تنظیمات و دسته بندی در جدول متره و براورد آشنا خواهید شد.