مقالات

  • 147
  • 1398/08/10 04:45:19 ب.ظ
  • 6818
چگونه بیم به ما در صرفه جویی در وقت و هزینه کمک می کند؟

چگونه بیم به ما در صرفه جویی در وقت و هزینه کمک می کند؟

چگونه بیم به ما در صرفه جویی در وقت و هزینه کمک می کند؟

BIM (Modeling Information Building) فن آوری است که همه افراد در صنعت AEC از آن آگاه هستند. هر وقت با مزایای BIM روبرو شدیم ، صرفه جویی در زمان و هزینه جز مهمی از آن می باشد...

BIM (Modeling Information Building) فن آوری است که همه افراد در صنعت AEC از آن آگاه هستند. هر وقت با مزایای BIM روبرو شدیم ، صرفه جویی در زمان و هزینه جز مهمی از آن می باشد.اما ، چگونه BIM به ما در صرفه جویی در وقت و هزینه کمک می کند؟

بدیهی است که زمان و هزینه دو عامل اصلی در ساخت و سازها هستند. اگر BIM به ما کمک کند تا هر دو را تا حدودی پس انداز کنیم ، چیزی بهتر از این نیست. حال ، اجازه دهید نگاهی بیندازیم که چگونه BIM به ما کمک می کند تا زمان و هزینه را در زمان واقعی صرفه جویی کنیم

 

 عوامل BIM در صرفه جویی وقت و هزینه :

اجرای BIM بر روی یک پروژه می تواند صرفه جویی در وقت شما باشد که در نهایت منجر به صرفه جویی در هزینه می شود و برعکس ، صرف نظر از سرمایه گذاری های انجام شده قبل از اجرای BIM.

 

5 فاکتوربرای صرفه جویی در  BIM زمان و هزینه :

  1. شفافیت و همکاری

  2. سفارش هوشمندانه مواد

  3. افزایش راندمان زمانی برای جلوگیری از سوء تفاهم

  4. تحویل موفقیت آمیز پروژه در مهلت مقرر

  5. صرفه جویی در زمان مورد نیاز در مستندات

 

1.شفافیت و همکاری: 

با BIM می توانید با ایجاد مدلهای مجازی آموزنده مداوم و دسترسی به همه انها ، به راحتی همکاری و حفظ شفافیت در بین تیم پروژه و پرسنل درگیر در طول پروژه را مدیریت کنید ، در نتیجه بازنگری های کمتری انجام می شود بدین ترتیب

باعث صرفه جویی در وقت و نتیجه می شود. و باعث کاهش هزینه های آتی و دوباره کاری های در طول پروژه می شود که هم در زمان و هم در هزینه تاثیر گذار می باشد.

 

2. بررسی مواد و مصالح هوشمندانه:

با مدلهای مجازی BIM می توانید مقادیر دقیق مواد مورد نیاز برای پروژه خود را استخراج کنید. همچنین بسته به عوامل هزینه و نیروی کار و غیره می توانید بازه زمانی / مدت زمان پروژه را محاسبه کنید.

این در نهایت می تواند به شما کمک کند مواد خود را به موقع سفارش دهید تا از تأخیر جلوگیری شود و همچنین بودجه نیز حفظ شود. بنابراین موجب صرفه جویی در وقت و حفظ هزینه های بودجه می شود.


 3.افزایش بهره وری زمان برای جلوگیری از سوء تفاهم:


با BIM ، می توانید بازه زمانی مربوط به پروژه را که می تواند در هنگام ساخت واقعی در سایت کنترل شود ، پیش بینی کنید. همچنین ، در بین تیم پروژه شفافیت بیشتری وجود دارد که این بدان معناست که هیچ نوع سوء تفاهم و اختلاف

نظر وجود ندارد. از این رو می توان پیشرفت فعالیت های پروژه را ردیابی کرد و در صورت بروز هر گونه تاخیر ، می توان اقدامات لازم را برای جلوگیری از تأثیر آن در برنامه های بعدی و هزینه های انجام شده انجام داد.


4.تحویل موفقیت آمیز پروژه در مهلت مقرر:


BIM قبل از اجرای پروژه در سایت ، اختلافات احتمالی را از قبل برطرف می کند.

اصلاح مطالب سایت پس از نصب در حال حاضر پر هزینه است.

با استفاده از BIM ، تجسم درگیری های احتمالی و رفع آنها قبل از اتمام پروژه آسان است.

این امر باعث کاهش درگیری ، ضایعات و تأخیر در تحویل پروژه می شود.


5.زمان صرفه جویی در زمان مستندات:


BIM به صرفه جویی در وقت زیادی در مستندات برای معماران و مدیران ساختمانی کمک می کند ، بنابراین به آنها فرصت بیشتری می دهد تا روی تولید طرح های خلاقانه و بی نظیر برای پروژه تمرکز کنند.

BIMاین امکان را برای مشتریان فراهم می کند که به جای فقط یک مورد در جدول زمانی تعیین شده پروژه ، چندین راه حل مختلف را ارائه دهند. در عین حال ، استفاده از BIM منجر به راندمان و دقت بیشتر در مرحله طراحی و ساخت پروژه می شود.

یک مدل ساختمان واحد ایجاد شده یا طراحی شده و طراحی یکپارچه بانک اطلاعاتی شامل کلیه اطلاعات مربوط به پروژه را در یک مکان واحد ، ساده سازی مستندات مورد نیاز برای تعمیرات بعدی ، تعمیرات یا اضافات در ساختمان.
علاوه بر این عوامل ، مزایای بسیاری از BIM نیز وجود دارد.

 

بنابراین ،BIM چندین فرصت برای کاهش زمان ، هزینه و سهولت کمک به تحویل کارآمد پروژه ارائه می دهد.

BIMبه شما در صرفه جویی در وقت و هزینه خود ، نه تنها در هنگام طراحی و ساخت ساختمان بلکه در کل چرخه عمر آن کمک می کند. !!

 

اطلاعات تماس

تلفن :36051223-051

شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 الی 20 ( در صورت عدم پاسخگویی با همراه تماس حاصل فرمایید)

همراه : 6436-309-0915

پست الکترونیک : Planner_matlabi@yahoo.com

آدرس : مشهد ، بلوار سید رضی تقاطع فرهنگ - ساختمان 243

 

دریافت رمز پک های آموزشی ( ویژه خریداران)