مقالات

  • 150
  • 2405 مرتبه
مدل سازی اطلاعات ساختمان چیست؟ 7 مقاله که بهترین های BIM را نشان می دهد

مدل سازی اطلاعات ساختمان چیست؟ 7 مقاله که بهترین های BIM را نشان می دهد

1398/08/24 06:01:50 ب.ظ

در هر صنعت ، فناوری جدید جهش بزرگی را به جلو پیش بینی می کند. در تصاویر متحرک ، نوآوری های تکان دهنده صنعت شامل صدای همزمان ، صفحه های سبز و CGI بود که فناوری آنقدر کم درک می کرد که وقتی در ساخت ترون استفاده می شد ، جوایز آکادمی تصاویر تولید رایانه را "تقلب" خواند و 1982 را رد کرد. فیلمی از نامزدی جلوه های ویژوال.

 

در همین زمان ، تغییر دریایی مشابه در صنعت AEC اتفاق افتاد و معماران و مهندسین از نقشه های دستی به نرم افزار CAD تغییر مکان دادند. سپس در اوایل دهه 2000 ، مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) شروع به تقویت حرکت کرد. و مانند CGI ، BIM در برابر سهم نسبتا خود از شک و تردید ، که اغلب بر اساس ترس از ناشناخته استوار است ، مقاومت کرد.
بنابراین مدل سازی اطلاعات ساختمان چیست؟ این یک فناوری و فرایند طراحی نرم افزار است که به معماران ، مهندسین ، سازندگان و صاحبان اجازه می دهد تا همکاری کنند - هر کجا که در جهان هستند- از طریق مدل های سه بعدی تزریق شده از داده. به عنوان مثال ، در هر مدل یک پایگاه داده است که لیست مواد ساختمانی مورد نیاز را تنظیم می کند زیرا معماران و مهندسین طرح را تغییر می دهند. و این مدل می تواند در طول چرخه زندگی یک ساختمان یا پروژه زیرساختی - از طراحی و ساخت تا تعمیر و نگهداری و حتی از بین بردن استفاده شود.

 

با این هفت مقاله بیشتر بیاموزید که به این سؤال پاسخ می دهند ، "مدل سازی اطلاعات ساختمان چیست؟"

 

1. 3 کلید که آینده BIM را در ساختمان ها باز می کند

طبق گفته بیل آلن ، شریک و مدیر خدمات مدیریت اطلاعات ساختمان در EvolveLAB دنور ، سه "روان" پیشرفت روند ، سیاست ها و افراد است. آلن آینده BIM را در آن روانشناسی می بیند و از پزشکان می خواهد که بدانند که روند طراحی با استفاده از فرایندهای مناسب چقدر کارآمدتر است. با تحولات فن آوری مانند یادگیری ماشین و طراحی تولیدی ، BIM امکاناتی را که هنوز محقق نشده است فراهم می کندمقاله را بخوان.

 

بیم چیست

 

2. آیا روسیه به ستاره شمالی فناوری BIM تبدیل خواهد شد؟

روسیه از زمان بازیهای المپیک زمستانی 2014 در سوچی ، خود را به عنوان قطب جهانی فناوری و عملیات BIM قرار داد. آندره بلوچنکو ، مدیر گروه برنامه ریزی شهری و فعالیت های معماری برای وزارت ساخت و ساز در مسکو ، می خواهد شرکت های روسی را به عنوان نمونه رهبری کنند و به شرکت ها نشان می دهد که چگونه می توانند با موفقیت به فناوری BIM انتقال دهند. بلوسچنکو می خواهد الگوی انتقال روسیه به استاندارد BIM را ایجاد کند ، که امیدوارم ترس از هزینه و اجرای آن را برطرف کند. برای این منظور ، او به دنبال انگلستان است ، که اولین دستورات دولت BIM را تحویل داده و اصطلاحات ،اقدامات تضمین کیفیت و مدل سازی نقاط عطف ضروری برای موفقیت BIM را توسعه داده است.مقاله را بخوان.

 

3.مدل سازی اطلاعات ساختمان برای برد: 11 مزایای برتر BIM

نرم افزاران BIM واقعیت را دقیقاً ضبط می کند بنابراین آنچه ذینفعان می بینند همان چیزی است که می گیرند. داده ها در یک مدل BIM ممکن است شامل اطلاعات مربوط به اسکن لیزر در مقیاس بزرگ سایت ، ساخت ، مدل ، تعداد قسمت و محل مجرای هوایی خاص در ساختمان باشد. از دیگر مزایای BIM می توان به همکاری کارآمد در ابر اشاره کرد که به روزرسانی هایی در زمان واقعی قابل مشاهده است. با یک مدل سه بعدی ، همه طرفین می توانند بازی انتهایی را تجسم کنند. آنها می توانند از متغیرهایی مانند نور روز
فصلی برای شبیه سازی عملکرد انرژی ، گرفتن عناصر برخورد دهنده در ساختار و حل اختلافات زود هنگام استفاده کنند. موفقیت یک پروژه در جزئیات است - و اطمینان از اینکه همه در یک مدل کار می کنند ، چه از دفتر و چه در سایت.

مقاله را بخوان.

 

bim_for_facilities_management

 

4.BIM برای مدیریت امکانات: 4 نکته برای بهبود عملکرد چرخه عمر و کاهش هزینه ها

BIM در فرآیندهای بزرگ تصویر عالی است ، اما در فضاهای داخلی نیز مسلط است - به عنوان مثال ، در مدیریت امکانات دانشگاه. مایکل شلی ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت FM: Systems ، چهار نکته را برای مدیران امکانات برای استفاده از فناوری BIM در کل چرخه عمر یک ساختمان و ابزاری برای خرید از تصمیم گیرندگان به اشتراک می گذارد. به عنوان مثال ، دانشگاه Xavier در سینسیناتی ، اوهایو ، پس از اثبات نیاز BIM به اتمام اضافی اتاق ، کف ، سقف و تجهیزات مکانیکی از وی خواسته شد بودجه تسهیلات خود را از 750،000 دلار به 12 میلیون دلار افزایش دهد. با استفاده از
داده های ساختاری ، سیستم ها و داده های عملکردی جمع آوری شده ، دانشگاه ها و سایر سازمان ها می توانند به درستی هزینه های جاری عملیات را برطرف کنند. مقاله را بخوان.

 

.5ایمنی مدل سازی: BIM و تحقیقات ساخت و ساز ممکن است به جلوگیری از صدمات و نجات زندگی کمک کند

بنای نمادین امپایر ایالتی ایالتی نیویورک و پل بروکلین از شگفتی های مهندسی بودند و تصاویر غیرقابل توصیف مردان را در کلاه های سخت که صدها پا در هوا شناور بودند ، رها کردند. اما در پشت این عکس های سیاه و سفید فاجعه نهفته است: پنج مرد در جریان ساخت و ساز ساختمان امپایر استیت کشته شدند و 27 نفر در ساخت پل بروکلین جان باختند
به سرعت به سال 2012 ، هنگامی که نیویورک اولین شهری بود که برنامه برنامه های ایمنی سایت سه بعدی را تهیه کرد. این برنامه از BIM برای ایجاد و ذخیره سازی برنامه های ایمنی ساخت و ساز استفاده می کند. با استفاده از سایت های تور مجازی ، نقشه های دقیق ساختمان و کدهای مربوط به انطباق ، هدف آن به حداقل رساندن حوادث و مرگ و میر در ساخت و ساز است. در این صنعت خطرناک ، BIM می تواند با ایجاد مشخصات ساختمان ، برنامه ها و لیست های چک ، خطرات ایمنی را که می تواند کارگران را بی خطر کند ، کار را به تأخیر بیاندازد ، و هزینه بیشتری بپردازد ، ببندد. مقاله را بخوان.

 

بیم

 

6. راه آسفالته شده برای مدیریت بهتر مهندسی عمران ارزانتر و سریعتر از طریق BIM

جان رودریگز مبلغ انجیل است. او به عنوان مدیر BIM ، مهندسی Fuscoe مستقر در کالیفرنیا را در حالت کامل BIM تغییر داده است. رودریگز آینده AEC را به عنوان BIM محور پیش بینی می کند. تنها مانع دانش و آموزش است. پذیرش BIM در Fuscoe با یک مدل کارآموزی شروع شد و سپس به یک آموزش رسمی بالاتر از پایین به پایین ، از کادر فنی تبدیل شد - و بیشتر BIM را به فرهنگ کار این شرکت تبدیل کرد. و اثبات آن در پودینگ است: هنگامی که یک مدیر پروژه درخواست
یک گزارش تشخیص تصادف در مورد تاسیسات زیرزمینی را داد ، رودریگز با استفاده از BIM آن را در کمتر از پنج دقیقه تولید کرد. افزودن پس انداز نشان داده شده در زمان و هزینه پروژه ، مؤمنان BIM را از کل دفتر خارج کرده است.

مقاله را بخوان.

 

.7 5 دلیل که چرا برای BIM آماده هستید

BIM احتمالاً بخشی از گردش کار AEC شما است زیرا تیمهای پروژه اساساً از نظر اشیاء در دنیای واقعی مانند دیوارها ، درها ، کفها و سقفها فکر می کنند. این اجزای ساختمان نقاط پرش طبیعی برای مدل سازی دیجیتال هستند: با اضافه کردن فرآیندهای BIM ، این اشیاء شناخته شده با طراحی و تفکر مهندسی به بهترین شکل ممکن آدرس می دهد. با استفاده از BIM ، تخصص عملی به صورت یکپارچه به مدل چندبعدی ترجمه می شود و به سرعت برای شرکت هایی با فرهنگ کاری
مشترک و مشترک مانند ساخت و ساز به سرعت تبدیل به یک دارایی ارزشمند خواهد شد. مقاله را بخوان.

 

اطلاعات تماس

تلفن :36051223-051

شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 الی 20 ( در صورت عدم پاسخگویی با همراه تماس حاصل فرمایید)

همراه : 6436-309-0915

پست الکترونیک : Planner_matlabi@yahoo.com

آدرس : مشهد ، بلوار سید رضی تقاطع فرهنگ - ساختمان 243

 

دریافت رمز پک های آموزشی ( ویژه خریداران)