مدلسازی فمیلی پنجره و پروفیل آن در رویت

ابتدا مقطع پروفیل مورد نظر خود را که قصد مدلسازی آن را در رویت داریم انتخاب نموده و واحد و اسکیل آن را تنظیم می نماییم ، سپس فایل اتوکد مورد نیاز را در محیط Metric Profile نموده و ترسیم به صورت دو بعدی را آغاز می کنیم. در همین حین رفرنس گذاری مورد نیاز جهت پارامتریک کردن دیتیل پروفیل آلومینیومی را نیز انجام داده و هر ترسیم را به رفرنس درست قفل کرده و ترسیم مقطع دو بعدی را به پایان رسانده و ذخیره می کنیم.

سپس مقطع دو بعدی ذخیره شده را در محیط فمیلی مربوط به پنجره یعنی Meric Window لود کرده و با دستور Sweep پروفیل را دور تا دور پنجره و بازشو مورد نظر ترسیم می کنیم سپش شیشه های پنجره مدنظر را بصورت تک جداره و یا دو جداره به فرم و ضخامت مورد نظر ترسیم نموده و متریال های هرکدام را نسبت داده و پارامتر میکنیم.

در آخر فایل سیو شده را در یک محیط پروژه از نرم افزار رویت لود کرده و تغییرات مورد نیاز پس از لود را در محیط های فمیلی ایجاد کرده و جهت خالی شدن محل پروفیل پنجره مقطع وید مورد نظر را از دیوار مربوطه  Sweep , سپس Cut می کنیم .

محیط  فمیلی Metric Profile چیست؟

نرم افزار رویت دارای محیط های فمیلی مختلفی می باشد که هرکدام کاربرد خاص خود را دارد. یکی از محیط های فمیلی Metric Profile می باشد که یکی از پرکاربرد ترین محیط های فمیلی رویت می باشد.

در محیط فمیلی Metric Profile می توان مقاطع مورد نیاز خود را به صورت پارامتریک و دوبعدی ترسیم نموده و در زمان مورد نیاز در پروژه ها استفاده کنیم.

بطور مثال از کاربردهای این محیط ترسیم مقطع IPE و پارامتریک کردن آن ، ترسیم و ایجاد مقاطع گچبری های مورد نظر و یا مقاطع پرکاربرد در نماهای کلاسیک و بسیار موارد دیگر.

در این محیط شما میتوانید پکیجی از مقاطع مورد نیاز خود را در مرحله اول ایجاد نموده و ذخیره نمایید تا برای استفاده از هر مقطع در هر پروژه نیاز به ترسیم مجدد آن نداشته باشید.

 

آموزش 100 محیط فمیلی فقط در پک آموزشی BIM FAMILY _ کلیک کنید

آموزش مدلسازی نمای کلاسیک و شاسی کشی در Revit 2021 _کلیک کنید

 


هم اکنون آموزش  مدلسازی فمیلی پنجره و پروفیل آن در رویت را مشاهده نمایید.