مقایسه رویت و آرشیکد


Revit یا ArchiCAD ، کدام نرم افزار انتخاب بهتری در سال 2020 می باشد؟ آیا برنده مشخصی بین این دو وجود دارد؟

این مقایسه نهایی Revit و ArchiCAD را بخوانید تا تمام پاسخ ها را دریافت کنید.

این مقایسه نشان دهنده برخورد تیتان های BIM است. ArchiCAD و Revit نام های این صنعت هستند. هر دو در نوع خود نرم افزاری مورد احترام و بسیار پیشرفته هستند. BIM مخفف "Building Information Modeling" است و به استفاده از نرم افزار برای مدل سازی ساختمان یا تأسیسات و سپس اتصال آن مدل به اطلاعات واقعی مربوط به ساختمان اشاره دارد.

در اینجا مثالی آورده شده است: یک معمار می تواند از برنامه BIM برای طراحی ساختمان استفاده کند و سپس BIM می تواند یکپارچگی ساختاری طرح را تجزیه و تحلیل کند. این برنامه همچنین می تواند میزان ساخت و ساز مورد نیاز را ارزیابی کند.

با ادامه پیشرفت فناوری CAD ، ارتباطات بیشتری بین طراحی روی رایانه و ساختار یا دستگاه دنیای واقعی که نرم افزار CAD نشان می دهد ، مشاهده خواهیم کرد. برنامه هایی مانند Inventor ، Solidworks ، Revit و ArchiCAD فقط ابعاد فیزیکی اشیاو ساختارها را نشان نمی دهند. اکنون از آنها برای مجازی سازی شبیه سازی های واقعی استفاده می شود.

آیا ساختمان در برابر طوفان ایستاده است؟ قبل از گرم شدن موتور با چه سرعتی می تواند کار کند؟ چه مقدار گاز در دقیقه مصرف خواهد کرد؟ پاسخ به این سالات نیاز به ترکیبی از ریاضیات ، شیمی ، فیزیک و غیره دارد. چرا کامپیوتر نمی تواند همه این اطلاعات را برای کمک به طراحی و توسعه محاسبه کند؟

CAD مهمترین عنصر انقلاب فناوری است که پیش روی ماست. همچنان که مرزهای بین دنیای مجازی و دنیای واقعی همچنان محو می شوند ، امکان توسعه نوعی فناوری را فراهم می کند که فقط در فیلم های علمی تخیلی دیده ایم.

اگر یک CAD حرفه ای هستید ، پس باید با پیشرفت مهارت های خود و آگاهی از جدیدترین و بزرگترین پیشرفت ها ، به پیشگامان این انقلاب کمک کنید.

Revit و ArchiCAD برای مهندسان و معماران طراحی سازه های ساختمان یا تاسیسات هستند. برنامه های دیگری نیز برای طراحی و شبیه سازی اختراعات مکانیکی استفاده شده است ، بنابراین اگر به دنبال این نوع نرم افزارها هستید ، سعی کنید در مورد Autodesk Inventor یا Solidworks توسط Dassault Systems تحقیق کنید.

حکم کوتاه و پیشنهادی بین رویت و آرشیکد


اگر ما مجبور باشم همه مواردی را که به یک انتخاب اختصاص داده می شود بگنجانیم ، Revit را توسط Autodesk انتخاب می کنم. Revit به عنوان یک سیستم CAD و خانواده ای کاملاً تثبیت شده از دیگر برنامه های CAD ، جذابتر و قابلیت های بیشتری را نسبت به ArchiCAD به تنهایی ارائه می دهد. Revit همچنین دارای پیچیدگی و تنظیمات بیشتری می باشد.

اگر بخواهید مشکل شبیه سازی ساختارهای خود را پشت سر بگذارید ، یک برنامه BIM باید کاملاً متناسب با نیازهای شما باشد. اگر مدل شما از هرچیزی که لازم دارید ناقص باشد ، هدف داشتن BIM را شکست می دهد.

علی رغم پیشنهاد ما ، ArchiCAD خیلی مورد نیاز نیست! هنوز خواندن ادامه متن را متوقف نکنید. شما باید معیارها را به صورت جداگانه در نظر بگیرید تا ببینید از نظر شما و نیازهای شما کدام یک از این دو بهترین است.

مقایسه رویت و آرشیکد

1.مقایسه از لحاظ هزینه


مقایسه رویت و آرشیکد

برنده: ArchiCAD

با اشتراک 3 ساله ، از جمله مجوز و ارتقا ، حدود 500 دلار پس انداز می کنید. هرچه مدت بیشتری با ArchiCAD ادامه دهید ، در مقایسه با Revit پس انداز بیشتری خواهید داشت.
(در ایران نرم افزار ها بصورت رایگان می باشد اما در خارج از کشور به این صورت نیست البته که برای ارشیکد نیز در ایران هم باید خریداری شود!)

Autodesk اخیراً قالب خود را از صدور مجوز به اشتراک سالانه (یا ماهانه) تغییر داده است. بنابراین می توانید مجوز ArchiCAD را به طور کامل خریداری کنید و آن را برای همیشه نگه دارید ، در حالی که با Revit ، شما باید هزینه اشتراک خود را سالانه پرداخت کنید. مزیت این روش اشتراک این است که شما همیشه آخرین و بهترین نسخه Revit را سال به سال خواهید داشت.

2. مجوز دادن


برنده: ArchiCAD.

برای Revit دیگر مجوز دائمی در دسترس نیست. می توانید برای ArchiCAD’s 2020 مجوز بخرید ، اما به خاطر داشته باشید مگر اینکه سالانه به روز کنید.(ArchiCAD نسخه های مربوط به سال انتشار را نام نمی برد.)

3. رابط کاربر (UI)


برنده: Revit
اگر در BIM تازه کار هستید و به افسانه ترین و پیچیده ترین ویژگی های BIM نیازی ندارید ، ممکن است ArchiCAD در نظر شما برنده باشد زیرا ArchiCAD ساده تر است و یادگیری آن چالش کمتری دارد.

شما می توانید اشکال را با عملکردهای ساده تر (شبیه Sketchup) مدل کنید ، بنابراین ایجاد اشکال اساسی هندسی در نهایت طبیعی تر با ArchiCAD است.

هر کسی که درک خوبی از نحوه کار Revit داشته باشد قادر خواهد بود به سرعت اشکال اساسی را تولید کند ، اما همچنین کاربران Revit می توانند هندسه های پیچیده را مدلسازی کنند.

سادگی ArchiCAD برای کسانی که نمی خواهند با منحنی یادگیری Revit کنار بیایند عالی است. هنوز هم ، کاربران پیشرفته Revit همیشه قادر به تولید مدل های ابتکاری بیشتری نسبت به کاربران ArchiCAD می باشند.

4. انبوه سازی و لانه سازی


برنده: Revit

وقتی نوبت به جمع شدن می رسد ، Revit می تواند اشکال و مدل های پیچیده ای تولید کند ، در حالی که ArchiCAD کمی ساده تر است ، بنابراین تمایل دارد که قابلیت کمتری داشته باشد. وقتی صحبت از Nesting می شود ، پیچیدگی Revit به کاربر اجازه می دهد تا مواد و اشیا unique منحصر به فردی را متناسب با نیازهای خاص خود ایجاد کند.

هنگامی که یک شرکت Revit را مطابق با نیازهای خود اصلاح کند ، BIM واقعی خواهند داشت. برای کاربران ArchiCAD ، از آنجا که قابلیت های تودرتو محدود است ، بنابراین BIM شما محدود می شود و مناسب شما نیست.

5. رندر کردن


برنده: Revit

وقتی نوبت به معماران می رسد ، تجسم ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است ، زیرا توانایی معمار براساس اینكه آنها چگونه می توانند طرح خود را برای مشتری تجسم كنند ، ارزیابی می شود. برای برجسته بودن به عنوان یک طراح ، باید بیشترین تجسم را داشته باشید. Revit گزینه های بیشتری برای اصلاح و تنظیم دقیق رندرها دارد ، بنابراین به همین دلیل من Revit را برای برنده این دسته انتخاب کرده ام.

با این حال ، من مطمئن هستم که شما در اینجا یک الگوی را مشاهده می کنید ، زیرا اگر به دنبال نرم افزار ساده تر با منحنی یادگیری کمتر هستید ، ممکن است ArchiCAD برنده شما باشد. ArchiCAD می تواند رندرهای خیره کننده فوتورالیستی تولید کند که با Revit’s هم تراز باشد ، اما تنظیم دقیق آن نیز کمی بیشتر است.

6. گردش کار بین برنامه ها


برنده: Revit

Autodesk دارای بسته های نرم افزاری بسیار خوبی است و برنامه ها به طور یکپارچه با یکدیگر کار می کنند. شما می توانید انتظار داشته باشید که گردش کار بین برنامه های مختلف مانند 3DS Max و AutoCAD با اشکال کمتر بهتر شود. با این وجود ، ArchiCAD می تواند به سایر پرونده های برنامه صادر کند.

بنابراین ، باز هم ، در اینجا حکم این است که Revit به دلیل داشتن قابلیت اشتراک فایل بدون درز ، برنده است. اما اگر ArchiCAD به اندازه کافی برای اهداف شما مناسب باشد ، پس از آن نیز جواب می دهد.

7. پلاگین ها


برنده: ArchiCAD

از آنجا که Autodesk در تلاش است تا مشتریان را وادار به استفاده بیشتر از برنامه های خود با یکدیگر کند ، تمرکز چندانی روی افزونه ها ندارند. ArchiCAD دارای چندین افزونه است که به گسترش قدرت و توانایی های آن در مناطق خاص کمک می کند. بنابراین برای این معیار ، من باید با ArchiCAD همراه شوم زیرا Revit فقط تمرکز زیادی را در اینجا نمی گذارد.

8. شبیه سازی


برنده: Revit

باز هم ، با توجه به قابل توجه بودن قابلیت قابل تنظیم بودن Revit و قابلیت های پیشرفته تر ، Revit همچنان می تواند بهتر بتواند یک شبیه سازی در دنیای واقعی را نشان دهد ، خواه این شبیه سازی های ساختاری باشد یا برخاست های کمی.

با این حال ، دوباره می بینیم که اگر شما به اندازه شبیه سازی نیاز ندارید ، ArchiCAD ممکن است برای شما مناسب باشد زیرا شما به سادگی به آن درجه از قابلیت شخصی سازی نیازی ندارید.مقایسه دقیق تر


1. انبوه سازی و لانه سازی

Massing به توسعه یک جسم سه بعدی اشاره دارد. شما همچنین می توانید این را به عنوان "مدل سازی" تصور کنید.

Nesting به اختصاص داده های متریال به شی 3D سه بعدی که به تازگی مدل سازی کرده اید اشاره دارد.

ArchiCAD و Revit هر دو توانایی این عملکردها را دارند زیرا برای ایجاد BIM برای اهداف شما حیاتی هستند. هنگام شخصی سازی BIM به نیازهای دقیق خود و نیازهای شرکت خود ، باید این سوال را بپرسید که "این نرم افزار با چه کاری می تواند زندگی من را آسان کند؟"

شما یک روش کار خاص و یک جایگاه خاص در بازار دارید. راه اندازی و سفارشی سازی BIM برای تولید کتابخانه ای از مواد و اشیا در ابتدا وقت گیر و پرهزینه است ، اما در طولانی مدت که حرفه ای شدید باید کاری کنید که BIM شما از شما اطاعت کند.

 

2. یک کلمه در مورد پلاگین ها

اگر با ArchiCAD امتحان کردید ، حتما Cinerender و Grasshopper را در نظر بگیرید. این دو پلاگین محبوب برای ArchiCAD هستند که ممکن است به آن لبه مورد نیاز شما را بدهند. ArchiCAD تمایل دارد که افزونه های بیشتری برای افزایش توانایی های خود داشته باشد ، در حالی که Revit تمایل دارد که همه موارد بیشتری را شامل شود ، از جمله قابلیت های زیادی که از قبل در آن تعبیه شده است.

 

3. یک کلمه در مورد داینامو

بنابراین داینامو چیست و چرا برای Revit بسیار مهم است؟ من بارها و بارها بر اهمیت سفارشی سازی BIM به نیازهای دقیق شما تأکید کرده ام. گاهی اوقات در رویت به مواردی نیاز دارید که موجو نیست پس به داینامو نیاز دارید تت خواسته های خود را در یک پروژه سفارشی سازی کنید.

شما ممکن است با یک زبان برنامه نویسی مانند C # یا C ++ آشنا نباشید و از نظر آماری ، احتمالاً مهارت برنامه ریزی توابع سفارشی خود را در Revit ندارید. داینامو یک دستیار برنامه نویسی بصری است. با کمی دستورالعمل ، می توانید الگوریتم های سفارشی تولید کنید.

داینامو می تواند گردش کار شما را سریعتر و آسان تر کند. به عنوان مثال ، به جای اینکه همان عملکردهای تکراری را انجام دهید ، می توانید فرآیند را به صورت خودکار انجام دهید یا میانبرهایی ایجاد کنید.

 

4. یک کلمه در مورد گرس هاپر

Grasshopper افزونه ای مشابه Dynamo است که همراه با برنامه هایی مانند Rhinocerous 3D و ArchiCAD برای توسعه الگوریتم ها (یکسان با Dynamo for Revit) استفاده می شود. خب همه اینها یعنی چی؟ Rhino 3D یک نرم افزار قدرتمند برای مدل سازی سه بعدی است که می تواند کارهایی را انجام دهد که ArchiCAD نمی تواند انجام دهد.

با Grasshopper می توانید این دو را بهم متصل کنید ، به طوری که همانطور که مدلی را با Rhino 3D اصلاح می کنید ، تغییراتی در مدل ArchiCAD شما ایجاد می کند. شما اکنون توانایی مدل سازی ArchiCAD را به صورت قابل توجهی به روز کرده اید تا بتواند با قابلیت Revit مطابقت داشته باشد.

باز هم ، ما دوباره به همان الگویی برگشتیم که دیده ایم Revit دارای قابلیت بیشتری نسبت به ArchiCAD است. در این نمونه ، Revit از قبل مدل سه بعدی freeform را در خود جای داده است.

 

5.آخرین مقایسه

مقایسات نشان می دهد ArchiCAD از نظر کیفیت و رابط کاربری بسیار شبیه Revit است. محصولات نهایی در کل یکسان بودند. پس از تمام تحقیقاتی که در مورد این دو برنامه انجام داده ام ، همچنان شاهد تکرار همان الگو هستم. ArchiCAD کار را به خوبی Revit انجام می دهد ، اما Revit یک برنامه بسیار کارآمد و قدرتمند است.

 

خلاصه

هنگامی که هر یک از این معیارهای فردی را می خوانید ، یک الگو مشهود می شود. اگرچه Revit گسترده تر و قابل تنظیم است ، اما همچنین پیچیده تر است و دارای منحنی یادگیری تندتری است. در طولانی مدت حتی گران تر است. در نتیجه ، بسیاری از افراد ممکن است ArchiCAD را انتخاب کنند زیرا آنها به همان اندازه که Revit ارائه می دهد به BIM خود نیازی ندارند.

شما باید مزیت کوتاه مدت انتخاب یک نرم افزار ارزان قیمت را که استفاده از آن ساده تر است ، در مقابل سود طولانی مدت یک برنامه با قابلیت ، قدرت و قابلیت تنظیم بیشتر ، بلکه هزینه بیشتر و آموزش بیشتر نیز در نظر بگیرید.

اختلاف بین Revit و ArchiCAD کمتر از مثلاً اختلاف بین Revit و Sketchup است. اگر Revit دوچرخه دوازده سرعته باشد ، ArchiCAD دوچرخه دو سرعته خواهد بود ، در حالی که Sketchup مانند دوچرخه ای با چرخ های آموزشی خواهد بود.