7 مزیت صرفه جویی در هزینه با  BIM

مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) یک چالش برای درک کامل یک دلیل ساده و شگفت آور است: در هسته اصلی آن ، نوعی تفکر سیستمی است. یک سیستم کامل که برای تسهیل تعاملات بین معماران ، مهندسان ، مشتریان و شرکتهای ساختمانی طراحی شده است ، BIM از مجموعه استانداردهای مشترک و اطلاعات مشترک استفاده می کند.

از هرکسی که روی مراحل ساخت سایت ساخت و ساز کار کرده است ، سوال کنید، آنها به شما خواهند گفت تصور یک سیستم پیچیده به طور کلی دشوار است. مدیریت سیستم یک شرکت یا فرآیند چالش های خاص خود را دارد ، که اغلب منجر به ناکارآمدی های بزرگی می شود. مدیران برای اینکه بتوانند این مسائل را ببینند به دیدگاه بیشتری نیاز دارند.

آنچه BIM را به عنوان تغییر دهنده بازی در صنعت ساخت و ساز تبدیل می کند این است که اگر به خوبی اجرا شود ، یک سیستم یکپارچه است، اگرچه در ابتدا BIM دلهره آور به نظر می رسد.

در اینجا هفت روش اصلی آورده شده است که BIM می تواند پول شرکت شما را پس انداز کند.

1. ارتقا همکاری

همکاری ممکن است یک واژه مهم باشد ، اما مزایای آن به ویژه در صنعت ساخت و ساز کاملاً واضح است. یکی از اهداف کلیدی BIM ارتقا collaboration با ایجاد مدلهای اطلاعاتی سازگار در کل مراحل طراحی و ساخت ، همراه با استاندارد سازی بیشتر است. نتیجه اتلاف کمتر زمان و بازنگری کمتر باعث کاهش هزینه در پروژه می گردد.

این به این دلیل است که مدل های اطلاعات ساختمان به اعضای تیم های مختلف اجازه می دهد تا در فواصل منظم با یکدیگر چک کنند و از هماهنگی طرح ها ، سیستم ها و ساختارها اطمینان حاصل کنند. این امر باعث می شود که دانستن اینکه افراد دیگر روی چه چیزی کار می کنند و همچنین میزان پیشرفت آنها در کارشان راحت تر است. این فرایند مشترک با جنبه های صرفه جویی در وقت BIM مرتبط است.

2. افزایش کارایی زمان

نگه داشتن شرکت های مختلف در یک صفحه می تواند مشکل بزرگی باشد ، حتی در پروژه های کوچکتر تا متوسط BIM با اطمینان از دسترسی مداوم همه به مدلهای دقیق یکسان ، زمان صرف شده برای ورود به سیستم با شرکتهای مختلف را کاهش می دهد و این امر باعث می شود زمان زیادی صرفه جویی شود.

3. شفافیت

همین جنبه های ذکر شده در بالا نیز تأثیر شگرفی بر شفافیت دارند - نه فقط در یک شرکت ساختمانی ، بلکه بین معماران ، تأمین کنندگان و مشتریان. به جای اینکه مجبور شوید وقت خود را صرف پاسخ دادن به سوالات هر طرف در مورد آنچه دیگران انجام می دهند ، کنید ، این اطلاعات به طور آزاد برای هر طرف قابل دسترسی است ، البته این به محض این است که طرفین از کلیه مسئولیت های مربوطه صرف نظر کنند.

4. جزئیات پیشرفته

BIM صرفاً به اشتراک گذاشتن اطلاعات نیست بلکه کیفیت آن اطلاعات را نیز در بر می گیرد. سطح جزئیات موجود در مدل های BIM از آنچه صنعت ساخت و ساز با آن کار کرده بسیار فراتر است. این جزئیات شامل اطلاعات دقیقی در مورد ساخت ، مدل ، مشخصات ، مقادیر و مواد مورد استفاده در ساخت می باشد.

5- حذف پاسخگویی

یکپارچه بودن در نرم افزارهای BIM باعث بالا رفتن توانایی مدیریت و همکاری در مدل می گردد. این مسئولیت پذیری خاص که در سیستم وجود دارد باعث می شود تیم ها بدون دخالت در کار یکدیگر کار کنند. علاوه بر این ، اطمینان حاصل می کند که مسئولیت نهایی روشن است و نقاط احتمالی درگیری بین تیم ها را کاهش می دهد.

6.  ابر اطلاعات

برای بنگاه هایی که در پروژه های پیچیده با کارگران در محل کار ، دفتر یا حتی در مکان های شغلی دیگر کار می کنند ، داشتن داده هایی که به راحتی در دسترس هستند می تواند یک مزیت بزرگ باشد. ادغام ابر ،دسترسی کامل را تضمین می کند تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات در همه زمانها برای اشخاص مجاز در دسترس است. یک بار دیگر ، این زمان برای دسترسی هر یک از اعضای تیم به اطلاعات مورد نیاز خود کاهش می یابد و منجر به صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.

7. نگهداری سوابق دقیق توسط BIM

روند BIM با هدف حفظ تاریخچه نسخه دقیق پرونده ها ، همراه با اشاره به اینکه چه کسی تغییراتی را ایجاد کرده است. اگر دو کارمند در مورد اینکه چه کسی جزئیات خاصی را تغییر داده است اختلاف نظر داشته باشند ، این اطلاعات به راحتی در دسترس است یا اگر داده ها خراب می شوند ، همیشه می توانید به آخرین نسخه ذخیره شده برگردید. این امکان را برای شفافیت و قابلیت اطمینان داخلی فراهم می کند.

همه این ویژگی های BIM به شما اضافه شده است که به شما امکان می دهد چابکی ، شفافیت و کارایی خود را افزایش دهد. در مقیاس کل یک شرکت ، مشاهده حتی پیشرفت های ناچیز در این زمینه ها می تواند منجر به صرفه جویی زیادی در صورت استفاده در طول زمان شود. البته ، این فقط یک نمونه کوچک از آنچه BIM ارائه می دهد و از این ایده پشتیبانی می کند که بهبود سیستم برای دستیابی به نتایج پروژه شما ، افراد ، فرایندها و فناوری را ملزم به همکاری می کند.

 

منبع : www.viatechnik.com