6 مزیت برتر BIM

حتی اگر ساخت و ساز به عنوان یکی از کم رنگ ترین صنایع باقی بماند ، سازگاری فزاینده مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) نشان می دهد که فناوری های مناسب به راحتی در فرآیندهای موجود گنجانده شده اند. از نمونه های اولیه در دهه 1970 تا مدل های بالغ دهه 2010 ، BIM پیشرفت بزرگی را تجربه کرده و اکنون به سطحی رسیده است که می تواند صنعت را به طور اساسی تغییر دهد.

"استفاده از BIM باعث می شود طراحی ساختمان دقیق تر و دقیق تر باشد. این می تواند به معماران کمک کند تا دارایی های محل ساختمان ، مانند نور طبیعی یا نماها را به حداکثر برسانند. "

اگرچه درست است که BIM در درجه اول به عنوان یک الگوی طراحی شروع شده است ، اما چیزهای بیشتری برای BIM وجود دارد که به نظر نمی رسد. طراحان و معماران از تنها افرادی که از مزایای چند برابر BIM استفاده می کنند بسیار دور هستند. این یک فناوری مدیریت پروژه است که برنامه ریزی ، طراحی ، ساخت و راه اندازی را در بر می گیرد - در حالی که همه چیز را مستند نگه می دارد. مزایای BIM چنان ملموس است که بسیاری از کشورها - از جمله استرالیا ، برزیل ، جمهوری چک ، شیلی ، دانمارک ، فنلاند ، ژاپن ، قزاقستان ، لتونی ، نروژ ، سنگاپور ، کره جنوبی ، انگلستان ، ایرلند و ویتنام - BIM را برای هر پروژه جدید ساختمانی و زیربنایی با بودجه عمومی اجباری می کنند .

شش مزیت BIM زیر نشان می دهد که چرا سازندگان و توسعه دهندگان در سراسر جهان در تلاش هستند تا از این ابزار ارزشمند نهایت استفاده را ببرند.

1. همکاری بهتر بین تیم ها

ساخت و سازها پروژه های فوق العاده پیچیده ای هستند که نیاز به همکاری و ارتباط بین تیم های مختلف و مهارت های مختلف دارند. یک چالش مشترک ، شکاف دانش یا ارتباط بین این تیم ها است - به ویژه برای کسانی که در دفتر و حوزه مستقر هستند.

با این حال ، تجهیزات ارتباطی مبتنی بر ابر در نرم افزار مدرن BIM همکاری بی نقص بین این تیم ها را تسهیل می کند. نقش آنها مهم نیست ، تیم ها می توانند با به روزرسانی های مستقیم ، مدل ها و گردش کار آنها را در سایت یا در دستگاه های تلفن همراه خود بررسی کنند.

2. صرفه جویی در هزینه و منابع

ساخت و ساز یک صنعت بسیار ناکارآمد است. متوسط ​​پروژه 80 درصد بیش از بودجه و 20 ماه عقب مانده از برنامه است. BIM ، که باعث صرفه جویی در وقت ، پول و منابع زیست محیطی برای شرکت ها می شود ، برای نجات این ارقام ناگوار چیزی کم ندارد.

سازگاری نرم افزار می تواند میلیون ها هزینه را کاهش دهد. به طور مثال ، هنگام ساخت یک دانشگاه مستقر در ایالات متحده ، زمانی که همه اعضای تیم در BIM بودند ، برنامه ریزی هوشمند 10 میلیون دلار پس انداز برای مشتریان داشت.

3. چرخه های زندگی کوتاه تر از پروژه

به همین ترتیب ، BIM به سازندگان و توسعه دهندگان اجازه می دهد تا دوره های توسعه پروژه بسیار کوتاهتری داشته باشند. حدود 30 درصد از کار ساخت مجدد است که معمولاً ناشی از برنامه ریزی نامناسب است. با کاهش کار مجدد ، خطاهای انسانی و یک پروژه ساده ، پروژه ها به احتمال زیاد به موقع به پایان می رسند - اگر نه ماه ها زودتر.

این مزیت BIM بازده سرمایه را نیز افزایش می دهد: هرچه پروژه های ساخت سریعتر به پایان برسند ، استفاده از آنها زودتر امکان پذیر است.

4. مدیریت تسهیلات بهتر

ROI استفاده از BIM محدود به دسترسی قبلی به یک ساختمان نیست. پس از پایان پروژه ساخت و ساز ، BIM اطلاعات دقیق و مرتب ساختمان را به طور مرتب به روز می کند که در طول چرخه عمر ساختمان برای مدیران تأسیسات در دسترس است.

BIM به عنوان یک کتاب راهنمای زندگی و تنفس برای مدیران تاسیسات عمل می کند. اندازه و هدف تأسیسات مهم نیست ، BIM می تواند مدیریت فضا را بهبود بخشد و تعمیر و نگهداری را ساده کند.

به عنوان مثال ، این می تواند به مدیران کمک کند تا طرح های مختلف کف را آزمایش کنند ، بهره وری انرژی را بهینه کنند و با هرگونه اتصالات یکپارچه یا بازسازی تصمیم بهتری بگیرند.

5. سایت های ساخت ایمن تر

به دلیل ماشین آلات سنگین و ارتفاعات خطرناک ، ساخت و سازها می توانند محیط کار خطرناکی باشند. حتی در اقتصادهای پیشرفته ، تا 40 درصد از حوادث مرگبار کار در سایت های ساختمانی اتفاق می افتد. با این حال ، BIM می تواند برای محافظت از با ارزش ترین منبع در ساخت و ساز وارد عمل شود: زندگی و سلامتی انسان.

از طریق برنامه ریزی عالی و تجزیه و تحلیل ریسک ، مدیران پروژه می توانند خطرات ناشی از حوادث را کاهش دهند. علاوه بر این ، ارتباط بهتر باعث کاهش فشار و فشار روانی می شود و به همه کارگران و مدیران اجرایی اجازه می دهد از سلامت روانی بهتری برخوردار شوند.

6. تجسم پروژه سوپرشارژ

استفاده از BIM طراحی ساختمان را با جزئیات و دقت بیشتری انجام می دهد. این می تواند به معماران کمک کند تا دارایی های محل ساختمان ، مانند نور طبیعی یا نماها را به حداکثر برسانند.

این ابزار علاوه بر مزایای عملی BIM ، تجسم پروژه را بیش از حد شارژ می کند ، به معماران این امکان را می دهد تا از مناطق راحتی خود خارج شوند و محدودیت های خلاقانه خود را افزایش دهند. از برج های گردان گرفته تا نماهای پویا ، BIM دریچه ای را برای امکانات زیبایی که قبلاً وجود نداشته باز می کند.

سهم و مزایای BIM در معماری مدرن چیزی نیست که بتوان قرن را تعریف کرد. وقتی مورخان هنر آینده ، ساختمانهای اواخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یکم را مطالعه می کنند ، ساختمانهایی که با استفاده از BIM ساخته شده اند آماده اند تا از آنها نام ویژه ای ببرند.

 

منبع : blog.dormakaba.com