آموزش Revit Structure

  • 376
  • 816 مرتبه
شیت بندی در رویت

شیت بندی در رویت

جمعه 14 خرداد 1400

نکات شیت بندی در رویت


در این آموزش به ساخت شیت در رویت به صورت حرفه ای پرداخته ایم که دارای جدول راهنما بوده و مطابق با سبک ارائه هر شرکت شخصی سازی شده است.

هر شرکت معتبر ساختمانی جهت امضا و معرفی خدمتی که ارایه میدهد نیاز به شیت منحصر به فرد دارد
بعد از طراحی پلان نما و ... برای خوانش بهترِ کارفرما و ارایه به نظام مهندسی و ... تمامی نقشه هایی ساختمانی را باید در شیتی ارایه دهید که معرف شرکت و شاخصه شماست.

از مراحل آخر ارائه کار به کارفرما آلبوم نقشه ها می باشد که برخی با یک ترفند اشتباه ابتدا نقشه های و موارد مورد نیاز در شیت بندی را به صورت اتوکد خروجی گرفته و در اتوکد شروع به ساخت شیت می کنند. در این آموزش یاد خواهید گرفت که چگونه یک شیت حرفه ای ، تخصصی ، شرکت خود را بسازید.

در شیت بندی با استفاده از بخش Title Block در بخش File / New / Title Block / Title Blocks می توان از سایزهای مشخص و پیش فرض یعنی A0 / A1 / A2 / A3 و یا A4 استفاده می کنیم در غیر این صورت با استفاده از New Size Metric می توان با سایز مورد نظر شیت را تنظیم نمود.

به طور کامل به این موضوع پرداخته شده است که چگونه برای شیت کادر تعریف نماییم و جدول را طبق موارد مورد نیاز خود ایجاد کنیم.

جدول راهنمای آلبوم ها در شیت شامل Text و Label می باشد.

Text به مواردی از جدول گفته می شود که در همه ی صفحه ها ثابت بوده و نیاز به تغییر آن نیست و Label به مواردی گفته می شود که نیاز است در هر صفحه تغییر کند به طور مثال شماره ی صفحه یا ترسیم کننده و یا ...

در برخی موارد هنگام تکمیل جدول شیت به Label هایی نیازمند هستیم که در موارد آماده ی تنظیمات پیش فرض رویت موجود نمی باشد در این بخش به طور کامل ساخت Label از طریق Shared Parameters نیز آموزش داده شده است.

یاد خواهید گرفت که چگونه جدول بازبینی را به صورت مجزا از جدول راهنما تهیه و تنظیم کنید و مواردی این چنینی که باعث استفاده حرفه ای تر از نرم افزار رویت و بخش شیت بندی می گردد.

پس از تکمیل شیت آن را ذخیره نموده و در پروژه Load می کنیم و پس از آن در پروژه خواهیم آموخت چگونه یک شیت شخصی سازی شده و حرفه ای داشته باشید تا علاوه بر اطلاعات سازماندهی شده به کارفرما برای کاربران شرکت نیز استفاده از یک شیت اصولی و یکدست بسیار آسان تر است.

مدلسازی گچبری و متره براورد آن در رویت

ضوابط طراحی سرویس بهداشتی و حمام

هم اکنون فیلم آموزش ساخت شیت حرفه ای و شخصی یک شرکت در رویت را مشاهده نمایید.

اطلاعات تماس

تلفن :36051223-051

شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 الی 20 ( در صورت عدم پاسخگویی با همراه تماس حاصل فرمایید)

همراه : 6436-309-0915

پست الکترونیک : Planner_matlabi@yahoo.com

آدرس : مشهد ، بلوار سید رضی تقاطع فرهنگ - ساختمان 243

 

دریافت رمز پک های آموزشی ( ویژه خریداران)