Duplicate View در رویت

با چه ابزاری View را در رویت مدیریت کنیم؟

تا به امروز به این موضوع توجه کرده اید زمانی که یک View را داخل شیت قرار می دهیم ، مجدد نمی توان همان را در شیت دیگری جایگذاری نمود؟

حال اگر بخواهید یک پلان را در شیت های مختلف جایگذاری کنید به طور مثال با عنوان های شیت اندازه گذاری ، شیت مبلمان ، شیت پلان معماری با آکس بندی و شیت ... چه راهی پیشنهاد می کنید؟

پاسخ شما حتما استفاده از Duplicate می باشد .

پاسخ صحیح است اما مبحث Duplicate دارای انواع مختلف می باشد و هرکدام کاربرد مختص خود را دارد. آیا می دانید تفاوت هر Duplicate با دیگری چیست؟

گچبری زیر سقف + متره برآورد

تکنیک مدیریت پروژه در Revit

انواع Duplicate View در رویت


یکی از انواع کپی گرفتن از عناصر در نرم افزار Revit استفاده از Duplicate می باشد که به کمک آن می توان از عناصری مانند دیوار ، کف ، سقف ، دید و ... کپی تهیه نمود.

Duplicate در View دارای سه نوع مختلف می باشد که عبارتند از :

1) Duplicate

2) Duplicate with Detailing

3) Duplicate as a Dependent

و اما تعریف هرکدام :

1) Duplicate : در این نوع جزئیات دو بعدی وارد نقشه نمی شوند .(جزئیات دو بعدی شامل : اندازه گذاری ، تگ ها و ... می باشد)

2) Duplicate with Detailing : دقیقا مانند دید اصلی از نقشه کپی گرفته می شود و تمام جزئیات نقشه اصلی را در این دید نیز داریم.

3) Duplicate as a Dependent : به عنوان زیرمجموعه دید اصلی ، یک دید با تمام جزئیات ایجاد می گردد و تغییرات برروی هرکدام از دید ها برروی دیگری اعمال خواهد شد.

تفاوت Duplicate as a Dependent و Duplicate with Detailing در این می باشد که Duplicate as a Dependent به دید اصلی وابسته می باشد اما Duplicate with Detailing کامل مستقل می باشد.