8 اشتباه اساسی در اجرای BIM و راههای مقابله با آنها

BIM (مدل سازی اطلاعات ساختمان) یک فرایند مبتنی بر مدل سه بعدی هوشمند است که ساختار و ابزارهای بصیرتی را فراهم می کند که متخصصانی مانند معماران ، مهندسان و پیمانکاران را قادر می سازد تا ساختمان ها و زیرساخت ها را با کارآیی بیشتری طراحی ، طراحی ، ساخت و مدیریت کنند. هر مدلساز تازه کار BIM دوست دارد از اشتباهات رایج در اجرای BIM و نحوه مقابله با آنها مطلع شود.

به اشتراک گذاری ، استفاده مجدد و مبادله داده ها ، بخشی جدایی ناپذیر از ساختار فرآیند BIM است. مهم این است که بدانیم فقط در صورتی می توانیم مزایای BIM را بدست آوریم که ورودی داده ها و اشتراک فرآیند با هدف به حداقل رساندن خطاها و به حداکثر رساندن دقت مطابقت داشته باشد. در مقاله زیر ، ما به اشتباهات رایج در BIM و روش هایی برای غلبه بر آنها خواهیم پرداخت.

1. فقدان برنامه اجرای BIM (BxP):

یکی از رایج ترین اشتباهات در BIM اعتقاد به این مفهوم کلی است که برنامه اجرای BIM فقط در پروژه های بزرگ کاربرد دارد. در تجربه صنعت ما از بیش از 300 پروژه BIM ، ما معتقدیم که هر برنامه اساسی بهتر از هیچ کدام نیست.

کلید یک BxP خوب ، سادگی طرح است. برخی از BxP آنقدر بیش از حد فکر و پیچیده هستند که پیاده سازی آنها غیرممکن و زود فراموش می شوند.

طرح اجرای BIM اساسی باید شامل قوانین لازم برای همکاری و تبادل اطلاعات باشد. در سطح پایه ، ممکن است حاوی مباحث زیر باشد :

_ اهداف-اهداف BIM

_ فرایند اجرا: تخصیص وظیفه و ساختار آن

_ پروتکل تبادل اطلاعات

_ تعریف نیاز به زیرساخت

این امکان را برای شما فراهم می کند تا نقش ها ، انتظارات و نیازهای فرآیند را تنظیم کنید که باعث کاهش دردسرهای زیادی در مسیر می شود. شما می دانید چه کسی مسئول چه چیزی است ، از کدام ابزار و فناوری استفاده می شود. این مزایای بسیار بیشتری نسبت به تلاشی است که انجام می دهد.

2. عدم استفاده از سخت افزار مناسب

مطمئناً شما به قدرتمندترین و پیشرفته ترین سیستم نیاز ندارید. شما فقط به نرم افزار مورد استفاده و نیاز پروژه فقط به ابزار و فناوری مناسب احتیاج دارید.

عملکرد و سرعت سیستم شما مستقیماً تحت تأثیر قرار خواهد گرفت ،

_ سرعت پردازنده

_ تعداد هسته ها

_ اندازه حافظه سیستم

_ نوع و اندازه هارد دیسک

_ کارت گرافیک

یکی از رایج ترین اشتباهات در BIM در ابتدا ، انتخاب کارت گرافیک مناسب است. بیشتر کارتهای گرافیک برای اهداف بازی طراحی شده اند و نه برای برنامه های CAD. تصمیم اصلی این است که کارت گرافیک سازگار با CAD را به جای کارت گران قیمت و گران قیمت تهیه کنید.

در مورد پردازنده و پیکربندی هسته ، این به نرم افزار CAD بستگی دارد. Revit یک برنامه تک رشته ای است که بیشتر اوقات فقط به 1 هسته پردازنده نیاز دارد و برای کارهای انتخاب شده از هسته های باقیمانده استفاده می کند.

فقط عملیات چند رشته ای مانند رندر مبتنی بر CPU ، باز کردن پرونده ، صادر کردن فایل های BIMx از تمام هسته ها تا 100٪ استفاده می کند. بنابراین ، مگر اینکه تمام عملیات فوق را چندین بار انجام دهید ، با ایستگاه کاری راحت خواهید بود ، بیش از 6 هسته پردازنده فوق العاده سریع.

پیکربندی سیستم توصیه شده:

طبق گفته شرکت نرم افزار Revit ، Autodesk در زیر نیاز سیستم خط تولید Revit-2020 با قیمت و عملکرد متعادل است.

سیستم عامل: Microsoft Windows 10، 64-bit- Enterprise، or Pr

نوع CPU: پردازنده چند هسته ای Xeon Intel یا سری i یا معادل AMD با فناوری SSE2

حافظه: 16 گیگابایت RAM

نمایش فیلم: حداقل: 1680 10 1050 با رنگ واقعی | حداکثر: مانیتور تعریف Ulta-High (4K)

Video Adapter: کارت گرافیک با قابلیت DirectX 11 با Shader Model 5

فضای دیسک: 30 گیگابایت فضای دیسک

3. تأکید نکردن بر B-Information-M

اطلاعات یکی از جنبه های بسیار با ارزش BIM است. این اطلاعات مهم مانند برآورد هزینه ، مقدار مواد ، زمانبندی پروژه ، برنامه تعمیر و نگهداری و غیره را برای کاربران نهایی فراهم می کند. اطلاعات ارائه شده در مدل شما باید دقیق و دقیق باشد بدون هیچ گونه سوء تعبیر. وسایل لوله کشی در یک مدل باید در واقع نشان دهنده یک لوله کشی با تمام خصوصیات فیزیکی و غیر فیزیکی آن با کمیت و برنامه نگهداری باشد.

اطلاعات دقیق مدل BIM شما بیانگر ارزش عملی آن است و نمودار هندسی را به دارایی بسیار ارزشمند تبدیل می کند ، مشتریان مایل به پرداخت هزینه آن هستند. سطح توسعه با توجه به نیاز مشتری از پروژه ای به پروژه دیگر متفاوت است. در United-BIM ما خدماتی از LOD-100 تا LOD-600 ارائه می دهیم.

4. نرم افزار جدید - مجموعه مهارت های قدیمی - BIG NO

مانند همه چیز در اطراف ما ، فناوری و نرم افزار BIM به طور مداوم در حال تکامل و تغییر شکل است. یکی از اشتباهات رایج در BIM ، "یادگیری و یادگیری" ویژگی های به روز شده و جدیدترین نرم افزار نیست. تجربه و تخصص شما در نسخه قدیمی ممکن است برتری در آخرین نسخه را تضمین نکند ، مگر اینکه مهارت های خود را متناسب با آن آموزش داده و تطبیق دهید.

یک عامل کلیدی مهم که حتی بسیاری از مدل سازهای باتجربه BIM آن را از دست می دهند ، ضرورت تغییر در نحوه استفاده از نرم افزار است. اگر از آخرین نسخه استفاده می کنید ، روشی که در چند سال گذشته از آن استفاده می کردید ، ممکن است فقط پول خود را صرف فناوری جدید کنید. شما باید مهارت های خود را با به روزرسانی فناوری ارتقا دهید.

5. مدل سازی بیش از حد

دو روش وجود دارد که می توانید در نهایت مدل سازی بیش از حد انجام دهید

_ عناصر بیش از حد

_ جزئیات غیر ضروری

شما می خواهید تا آخرین عنصر مانند آجیل که حتی روی نقاشی قابل مشاهده نیست ، الگوبرداری کنید. این یکی از رایج ترین اشتباهات در BIM است ، خصوصاً در مورد مدل سازهای جدید. ممکن است وسوسه شوید که از وسایلی که در وب سایت سازنده به راحتی در دسترس است استفاده کنید. اما مارک تجاری حاوی جزئیات غیرضروری بیشتری است که شما حتی نیازی به آنها ندارید. غافل از اینکه چقدر به طور قابل توجهی پیچیدگی مدل شما را افزایش می دهد که در نهایت سرعت بارگیری و افت سرعت ناوبری را از طریق ورق ها مختل می کند.

6. استفاده کم از محتوای سه بعدی

حفظ تعادل بین استفاده از مقدار مناسب محتوای سه بعدی مانند خانواده Revit یا اشیا objects تعبیه شده در ArchiCAD بسیار حیاتی است و تسلط بر بسیاری از طراحان مدل ساز دشوار است.

در هر دو حالت با موارد زیر روبرو خواهید شد.

1_ تحت استفاده - کار طراحی تکراری بیش از حد

Over Utilization _2- حجم فایل بزرگ

استفاده بیش از حد از محتوای سه بعدی ممکن است شما را با اندازه کتابخانه پرونده بزرگتر از مدل واقعی ساختمان به پایان برساند. جای تعجب است که بدانید بسیاری از پروژه ها از این مشکل رنج می برند.

7. استفاده بی پروا از محتوای 2D خارجی

به طور کلی ، از محتویات دو بعدی خارجی رایج در مدل سازی استفاده می شود ،

DWG ها

PDFها

تصاویر

هنگام وارد کردن چنین پرونده هایی بدون در نظر گرفتن عواقب موجود در مدل ، ممکن است در مراحل بعدی با مشکلاتی مانند نفخ فایل و عملکرد روبرو شوید. همچنین ، ارتباط محتوای خارجی با نسخه نرم افزار فعلی شما نیز مهم است.

نحوه مقابله با آن:

1_ مشخصات را همیشه بررسی کنید: کل اندازه پرونده ، ویژگی ها و فراداده ها

2_ سازگاری با محتوای فایل موجود را بررسی کنید

3_ فایلها را به جای ادغام / وارد کردن پیوند دهید

8. بدون بررسی کیفیت

معماری "خط قرمزها" یک روش استاندارد قدیمی در تاریخ معماری بوده است که به معنی اصلاح و دامنه پیشرفت در طراحی است. ما از همان خط فکری پیروی می کنیم. هر پروژه United-BIM باید 3 سطح بررسی کیفیت داشته باشد. این امکان را برای ما فراهم می کند تا دائماً ممیزی کنیم و حوزه بهبود بالقوه را شناسایی کنیم.

در سطح بسیار ابتدایی ، باید پارامترهای زیر را بررسی کنید.

تکثیر. مضاعف شدن

عناصر نابجا

قابلیت ساخت

استانداردهای صنعت

روش بررسی کیفیت نه تنها طراحی مدل شما را بهبود می بخشد بلکه باعث ایجاد دقت-سازگاری و قابلیت ساخت می شود.