پارامترهای فیزیکال در Material Tag به کمک داینامو

یکی از آیتم هایی که داخل Material Tag یا تگ گذاری متریال ها داخل رویت امکان پذیر نیست قرار دادن پارامترهای موجود در سربرگ Termal یا سربرگ فیزیکال متریال ها داخل Material Tag می باشد.

یکی از روش های موجود برای تغییر دادن این فرایند، وارد کردن مقادیر موردنظر از سربرگ Termal داخل سربرگ Identy Data متریال ها و پارامتر هایی می باشد که دارای قابلیت تگ گذاری می باشند . مانند پارامترهایی چون Comment ، Name ، URL ، Name ، Model ، Description و ... 

برای این منظور دو راه حل وجوددارد :

راه حل اول : قراردادن پارامترها به صورت دستی در یکی از این پارامترهای گفته شده 

راه حل دوم : وارد کردن پارامتر به صورت اتومات به کمک داینامو

برای این منظور ابتدا داخل داینامو یک لیست کامل از متریال ها ایجاد می کنیم سپس به کمک پارامترهایی مانند Parameter Termal ، پارامتر متریال ها را استخراج نموده سپس پارامتر مورد نظر را فیلتر کرده و مقادیر عددی و یا متنی آن را خروجی می گیریم و در پایان کار مقادیر آن را با یک گره Set Parameter وارد گزینه Comment و یا Model می کنیم و سپس وارد محیط ویرایشی فمیلی Material Tag شده و یکی از لیبل های Comment و یا Name را به این تگ اضافه می کنیم.

 

نرم افزار داینامو نرم افزاری می باشد که با فراگیری و تسلط برآن می توان به بسیاری از فرایندهای رویت سرعت بخشید و بسیاری از فرایندهای غیرممکن را در کسری از ثانیه انجام داد.

در این نرم افزار به کمک گره ها و پارامترهای موجود از مدلسازی پارامتریک گرفته تا ایجاد دستور جدید در رویت و یا سرعت بخشیدن به یک فرایند را می توان انجام داد که این مسیله برای فعالان حوزه BIM بسیار حایز اهمیت می باشد.


اکنون اگر علاقه مند به آموزش های فوق العاده داینامو می باشید پیشنهاد ما به شما مشاهده چند آموزش زیر می باشد.

نمونه آموزش مدلسازی پارامتریک در داینامو _ مدلسازی حجم فرمال

نمونه آموزش مدلسازی پارامتریک در داینامو _ مدلسازی آجرچینی پارامتریک در نما

نمونه آموزش ایجاد دستور رویت در داینامو _ Join عناصر رویت به کمک داینامو

نمونه آموزش ایجاد دستور رویت در داینامو _ سه بعدی سازی پلان به کمک داینامو در 60 ثانیه

 

 

 هم اکنون آموزش ایجاد پارامترهای فیزیکال در Material Tag به کمک داینامو را مشاهده نمایید.